Trening w systemie TRX

TRX (Total Resistance eXercise) to jeden z najpopularniejszych systemów treningowych ostatnich lat. Jego twórcą jest Randy Hetrick, były żołnierz elitarnej amerykańskiej jednostki Navy Seals. Służąc w armii Hetrick zauważył, że utrzymanie optymalnej formy w ciężkich warunkach bez odpowiedniego sprzętu jest znacznie utrudnione. Stąd narodziła się potrzeba budowy urządzenia lekkiego, łatwego do przenoszenia i gotowego do natychmiastowego użycia w każdych warunkach – od bazy wojskowej po ciasne pomieszczenia łodzi podwodnej.


Tak powstał „System Lin Podwieszanych”. Taśmy TRX można zamocować na każdej stabilnej powierzchni– na suficie, ścianie, drzewie, mocnych drzwiach, płocie – w dowolnym miejscu… W armii amerykańskiej używany był od lat dziewięćdziesiątych a od roku 2005 wszedł do produkcji masowej i zawojował sale ćwiczeń na całym świecie.


Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się podobny system o nazwie Inkaflexx stworzony przez grającego w Chile zawodowego piłkarza Kurta Dasbacha. Wzorowany był na starożytnych inkaskich ćwiczeniach z użyciem lin, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie marketingowej produktu.

Popularność systemów lin podwieszanych bierze się w głównej mierze z ich skuteczności. Podczas ćwiczeń angażujemy wszystkie grupy mięśni. Główne korzyści to:

 

  • Zwiększanie elastyczności ciała, stabilności, prawidłowej postawy – głównie dzięki zaangażowaniu mięśni brzucha i lędźwi
  • Budowa siły, kondycji i wytrzymałości – dzięki dużemu zakresowi ruchów ciała podczas treningu
  • Możliwość aplikowania ćwiczeń o różnym stopniu trudności – od ćwiczeń rehabilitacyjnych po profesjonalny trening siłowy

 

Ćwiczenia z linami to niedrogie i bardzo efektywne rozwiązanie. Można przeprowadzać je zarówno na małych salkach jak i w plenerze. Są doskonałym urozmaiceniem treningów, kształtują i wzmacniają sylwetkę. Polecam je osobom średnio zaawansowanym, zaawansowanym, a także jako urozmaicenie treningu personalnego i nowej formy zajęć grupowych.

Kliknij ikonkę i zadaj pytanie:

Masz do mnie pytania? 

Wypełnij formularz - odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Przedstaw się:*
Email *
Wiadomość:* UWAGA - proszę nie wpisywać w to pole linków (http://, www.) gdyż takie wiadomości są od razu odrzucane!

Zapoznałam/em się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

*Uwaga - żeby formularz mógł zostać przesłany należy zaznaczyć powyższą zgodę na przetworzenie danych!

Wyślij

Skomentuj: