Odchudzanie z trenerem,
Dieta, treningi, suplementacja

z moim wsparciem zrealizujesz Swoje Cele!

Trening w systemie TRX

TRX (Total Resistance eXercise) to jeden z najpopularniejszych systemów treningowych ostatnich lat. Jego twórcą jest Randy Hetrick, były żołnierz elitarnej amerykańskiej jednostki Navy Seals. Służąc w armii Hetrick zauważył, że utrzymanie optymalnej formy w ciężkich warunkach bez odpowiedniego sprzętu jest znacznie utrudnione. Stąd narodziła się potrzeba budowy urządzenia lekkiego, łatwego do przenoszenia i gotowego do natychmiastowego użycia w każdych warunkach – od bazy wojskowej po ciasne pomieszczenia łodzi podwodnej.


Tak powstał „System Lin Podwieszanych”. Taśmy TRX można zamocować na każdej stabilnej powierzchni– na suficie, ścianie, drzewie, mocnych drzwiach, płocie – w dowolnym miejscu… W armii amerykańskiej używany był od lat dziewięćdziesiątych a od roku 2005 wszedł do produkcji masowej i zawojował sale ćwiczeń na całym świecie.


Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się podobny system o nazwie Inkaflexx stworzony przez grającego w Chile zawodowego piłkarza Kurta Dasbacha. Wzorowany był na starożytnych inkaskich ćwiczeniach z użyciem lin, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie marketingowej produktu.

Popularność systemów lin podwieszanych bierze się w głównej mierze z ich skuteczności. Podczas ćwiczeń angażujemy wszystkie grupy mięśni. Główne korzyści to:

 

  • Zwiększanie elastyczności ciała, stabilności, prawidłowej postawy – głównie dzięki zaangażowaniu mięśni brzucha i lędźwi
  • Budowa siły, kondycji i wytrzymałości – dzięki dużemu zakresowi ruchów ciała podczas treningu
  • Możliwość aplikowania ćwiczeń o różnym stopniu trudności – od ćwiczeń rehabilitacyjnych po profesjonalny trening siłowy

 

Ćwiczenia z linami to niedrogie i bardzo efektywne rozwiązanie. Można przeprowadzać je zarówno na małych salkach jak i w plenerze. Są doskonałym urozmaiceniem treningów, kształtują i wzmacniają sylwetkę. Polecam je osobom średnio zaawansowanym, zaawansowanym, a także jako urozmaicenie treningu personalnego i nowej formy zajęć grupowych.

Kliknij ikonkę i zadaj pytanie:

Masz do mnie pytania? 

Wypełnij formularz - odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Przedstaw się: *
Email *
Wiadomość: * UWAGA - proszę nie wpisywać w to pole linków (http://, www.) gdyż takie wiadomości są od razu odrzucane!

Zapoznałam/em się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

*Uwaga - żeby formularz mógł zostać przesłany należy zaznaczyć powyższą zgodę na przetworzenie danych!

Wasze ulubione:

Ile kosztuje trener osobisty?

Ile kosztuje trener osobisty

Etapy współpracy

Etapy współpracy

Odchudzanie przed ślubem

Odchudzanie przed ślubem

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Moje certyfikaty

Moje certyfikaty

Trening na próbę

Trening na próbę

Tagi