Odchudzanie z trenerem,
Dieta, treningi, suplementacja

z moim wsparciem zrealizujesz Swoje Cele!

Trening z kettlebells

Być może widzieliście już to proste urządzenie na wiekowych fotografiach... Ten dziwnie wyglądający na pierwszy rzut oka ciężarek przypominający kulę armatnią z uchwytem jest bowiem używany do treningów od ponad stu lat! Po raz pierwszy pojawił się w carskiej armii i był wykorzystywany do budowania szybkości i wytrzymałości u żołnierzy. Stąd też często kojarzony jest z wizerunkami atletów na pożółkłych starych zdjęciach.


Mimo, że "ketle" czy też z rosyjskiego "girje" zawędrowały na Zachód w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku to dopiero od kilku lat ta metoda treningu przeżywa swój renesans. Badania wykazały, że ćwiczenia z tym urządzeniem wyśmienicie angażują wszystkie partie mięśni, również te które ze względu na specyfikę ćwiczeń są "pomijane" podczas tradycyjnych treningów na przykład z hantlami czy ze sztangą.


Prowadzenie treningu kettlebell wymaga sporych umiejętności i wiedzy, jest to z jednej strony stara metoda (znacznie udoskonalona ostatnimi czasy), z drugiej wciąż mało znana. Ogromne znaczenie ma tutaj doświadczenie i wiedza instruktora czy trenera - źle przeprowadzony trening w najlepszym przypadku będzie nieskuteczny a w najgorszym może wywołać opłakane skutki...

Oczywiście pojawia się pytanie - jak ćwiczenia dla atletów można zaadoptować do treningu fitness, odchudzającego czy rekreacyjnego?

Oczywiście pojawia się pytanie - jak ćwiczenia dla atletów można zaadoptować do treningu fitness, odchudzającego czy rekreacyjnego? Z pewnością wiele osób może się lekko zaniepokoić czy takie treningi nie są aby przeznaczone wyłącznie dla wszelkiej maści siłaczy i "strongmanów"...

Otóż nie! W treningach z ketlami najważniejsza jest technika a nie dźwigany ciężar. Stąd też nie mają one wiele wspólnego z typowymi ćwiczeniami siłowymi, przez co można je śmiało polecić każdemu.

Opisywana forma treningu ze względu na swoją specyfikę wykorzystywana jest nie tylko do wzmacniania siły, budowania sylwetki czy zrzucania zbędnych kilogramów ale także przy rehabilitacji i fizykoterapii.

Trening kettlebell ze względu na swoją specyfikę wykorzystywany jest między innymi do wzmacniania siły, budowania sylwetki, zrzucania zbędnych kilogramów, rehabilitacji...

Często można zobaczyć w sklepach malutkie ciężarki do treningu kettlebell – znajdują nabywców wśród osób obawiających się forsownych treningów. Niestety ich zakup to stracone pieniądze… Minimalna waga „ketla”, od którego zaczyna się treningi to 8 kilogramów. Co ciekawe większość osób już po kilku treningach przestaje zauważać ten ciężar.


O przykładach konkretnych ćwiczeń i najczęściej popełnianych błędach przez początkujących napiszę w kolejnym artykule. Charakterystyczna dla opisywanej formy ćwiczeń jest ich duża różnorodność. W treningu kettlebell nie ma miejsca na nudę i jednostajność! To zaś powoduje, że osoby szukające sposobu na skuteczne odchudzanie czy „wyrzeźbienie” wymarzonej sylwetki znacznie łatwiej znoszą reżimy treningowe i szybciej osiągają zamierzony efekt.

Trening Crossfit Kettlebell to jedna z moich specjalizacji i... pasji. Jeśli chcesz wypróbować tych metod - zapraszam do kontaktu ze mną.


Prowadzę również zajęcia grupowe - namów znajomych i spróbujcie tej starej i skutecznej metody treningowej!

Kliknij ikonkę i zadaj pytanie:

Masz do mnie pytania? 

Wypełnij formularz - odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Przedstaw się: *
Email *
Wiadomość: * UWAGA - proszę nie wpisywać w to pole linków (http://, www.) gdyż takie wiadomości są od razu odrzucane!

Zapoznałam/em się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

*Uwaga - żeby formularz mógł zostać przesłany należy zaznaczyć powyższą zgodę na przetworzenie danych!

Wasze ulubione:

Ile kosztuje trener osobisty?

Ile kosztuje trener osobisty

Etapy współpracy

Etapy współpracy

Odchudzanie przed ślubem

Odchudzanie przed ślubem

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Moje certyfikaty

Moje certyfikaty

Trening na próbę

Trening na próbę

Tagi