Odchudzanie z trenerem,
Dieta, treningi, suplementacja

z moim wsparciem zrealizujesz Swoje Cele!

Kettlebells - najczęściej popełniane błędy

W poprzednim artykule opisującym w ogólnym zarysie trening kettlebells obiecałam napisać parę słów o podstawowych błędach popełnianych w tym systemie, jak również opis podstawowych ruchów oraz nieco bardziej szczegółowo (i naukowo) o korzyściach płynących z ćwiczeń z ketlami i ich wpływie na organizm.


Wszystkie artykuły pojawią się w najbliższych dniach - na pierwszy ogień idą najczęściej popełniane błędy przez początkujących entuzjastów kettlebells. Zapraszam do lektury:)


Ćwicząc bez odpowiedniego przygotowania nie tylko możemy rozczarować się efektami ale także – a może przede wszystkim – narażamy się na przykre kontuzje… Błędy jakie najczęściej popełniają początkujący to:


  • Zbyt lekkie kettle – minimalna waga ciężarka od jakiego powinno się zaczynać skuteczny trening to 8kg
  • Siłowe podchodzenie do treningu – w treningu z ketlami liczy się technika, siła bierze się choćby z odpowiedniej pracy bioder.
  • Wykorzystywanie wyłącznie siły rąk do ćwiczeń kettlebells to zwyczajne marnowanie potencjału tej metody! Wypychanie bioder w dół - i jednocześnie kolan do przodu – zmienia nam ćwiczenie typu swing w zwykłe… przysiady
  • Zbyt szybkie przechodzenie osób początkujących do trudniejszych ćwiczeń. Techniki typu „tureckie wstawanie” należy należy stosować po opanowaniu ruchów podstawowych!
  • Zbyt duża ilość powtórzeń – forsowny trening nie prowadzi do lepszych/szybszych rezultatów!
  • Wygięte plecy podczas ćwiczeń – jeden z najczęstszych błędów to garbienie się podczas wykonywania skłonów jak i wygięcie pleców do tyłu podczas wyprostu i „wyrzucenia” ketla w górę. Plecy powinny być zawsze wyprostowane!
  • Nieprawidłowa praca nadgarstka – zwłaszcza przy zaawansowanych ćwiczeniach może prowadzić do kontuzji
  • Stawanie w zbyt szerokim rozkroku
  • Zbyt mocne trzymanie ketla – niebezpieczeństwo kontuzji nadgarstka
  • Nieodpowiednie obuwie do treningu – wydaje się że to drobiazg ale wiele kontuzji bierze się stąd, że ćwiczący zakładają np. buty do biegania przy treningu kettlebells, w którym fundamentalna jest stabilna postawa. Należy używać lekkiego obuwia o płaskiej podeszwie lub trenować… boso
  • Skupianie się na ilości powtórzeń zamiast ich jakości. Osoby początkujące często oglądając zawody w kettlebells przyjmują taką właśnie zasadę… Najpierw należy opanować odpowiednią technikę!
Kliknij ikonkę i zadaj pytanie:

Masz do mnie pytania? 

Wypełnij formularz - odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Przedstaw się: *
Email *
Wiadomość: * UWAGA - proszę nie wpisywać w to pole linków (http://, www.) gdyż takie wiadomości są od razu odrzucane!

Zapoznałam/em się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

*Uwaga - żeby formularz mógł zostać przesłany należy zaznaczyć powyższą zgodę na przetworzenie danych!

Wasze ulubione:

Ile kosztuje trener osobisty?

Ile kosztuje trener osobisty

Etapy współpracy

Etapy współpracy

Odchudzanie przed ślubem

Odchudzanie przed ślubem

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Moje certyfikaty

Moje certyfikaty

Trening na próbę

Trening na próbę

Tagi

Trening z kettlebells
Poprzednie

Trening z kettlebells

Trening w systemie TRX
Dalej

Trening w systemie TRX