Zwracasz uwagę na to co jesz?

W swojej pracy często spotykam się z ludźmi, którzy proszą mnie o pomoc w ułożeniu programu żywienia mającego doprowadzić do zrzucenia zbędnych kilogramów. W trakcie pierwszego spotkania, wywiadu okazuje się, że największym problemem jest brak świadomości zdrowego stylu życia, a co za tym idzie brak racjonalnego sposobu odżywiania. Często słyszę: „przecież ja prawie nic nie jem a tyję" lub „spędzam tyle godzin na treningu lub na zajęciach i nie widać żadnych efektów"

Zapominamy o wodzie, o węglowodanach złożonych, warzywach...

Dlaczego? Zapominamy, że na jakość i trwałość naszych efektów w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a także treningową efektywność ma właśnie odżywianie. Nie tylko zbyt duża ilość jedzenia ma wpływ, ale także zbyt mała ilość i jakość tego co spożywamy. Zapominamy o wodzie, o węglowodanach złożonych, warzywach, jemy w biegu lub co popadnie... a to nie tedy droga.

 

Gdzie leży wiec tajemnica sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki, lub byciu zdrowym i szczupłym? Najlepiej zacząć od najważniejszych i podstawowych zasad:

  • woda, woda i jeszcze raz woda
  • nie wychodzimy z domu bez śniadania nie kończymy posiłków po 18-tej (chyba, że o 20 już śpimy)
  • zjadamy co najmniej 4 posiłki dziennie w odstępach nie mniejszych niż 3 godziny, a nie większych niż 3,5-4
  • pamiętamy o węglowodanach złożonych (płatki owsiane, kasze, ryż ciemny, makaron i pieczywo pełnoziarniste)
  • warzywach
  • pełnowartościowym białku pochodzenia zwierzęcego i roślinnego
  • nie zapominamy o zdrowych tłuszczach

 

To tylko niektóre z najważniejszych i bardzo ogólnych zasad zdrowego odżywiania. Zasady szczegółowe przeznaczone dla konkretnej osoby powinien opracować nam doświadczony dietetyk. Zmiana świadomości pozwoli Tobie znaleźć klucz do sukcesu i nie "rzucać się" na kolejna nowa dietę cud, albo spędzać kilka godzin dziennie w klubach fitness, stosować cudowne specyfiki w pogoni za "ideałem".

Kliknij ikonkę i zadaj pytanie:

Masz do mnie pytania? 

Wypełnij formularz - odpowiem najszybciej jak to możliwe :)

Przedstaw się:*
Email *
Wiadomość:* UWAGA - proszę nie wpisywać w to pole linków (http://, www.) gdyż takie wiadomości są od razu odrzucane!

Zapoznałam/em się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.

*Uwaga - żeby formularz mógł zostać przesłany należy zaznaczyć powyższą zgodę na przetworzenie danych!

Wyślij

Skomentuj: