Trener osobisty i dietetyk Margaretta Białas.
Konsultacje: 504 182 662 |
Dietetyk czy... akwizytor?

Dietetyk czy... akwizytor?

Utworzono: poniedziałek, 08, wrzesień 2014 13:41
Dietetyk czy... akwizytor?
( 6 Głosów )  
Komentarzy: 0
Odsłony: 3626

Od czasu zaistnienia jako trener personalny w sieci www dostaję czasami na swoją skrzynkę mailową różne propozycje współpracy hmm… akwizycyjnej. Otóż firmy zajmujące się dystrybucją przeróżnych specyfików - „na odchudzanie”, „na rozwój mięśni” itp. szukają osób, które będą im ten towar rozprowadzać za określoną prowizję. Oczywiście trenerzy i dietetycy to idealna grupa – pracując z osobami, które chcą zrzucić nieco kilogramów łatwo „wcisnąć” jakiś towar (suplementy w tabletkach, herbatkach, ziółkach…) i zarobić dodatkowe pieniądze z owej prowizji…

Rzecz jasna dla profesjonalnych trenerów jest to zachowanie wysoce nieetyczne, chociaż pewnie nawet wśród instruktorów „z górnej półki” znajdą się i tacy, który będą chcieli wyciągnąć kilka złotych więcej od zdesperowanej osoby z nadwagą. Podczas konsultacji zwracajmy więc uwagę na to czy nasz dietetyk lub osobisty instruktor nie próbuje „przemycić” nam dodatkowych towarów. To wiele nam powie o podejściu takiej osoby do zawodu, w którym główny nacisk kładzie się na zaufanie w relacji trener-podopieczny/a…

Profesjonalny trener osobisty nigdy nie zaproponuje Ci diety. Zaproponuje stałą zmianę nawyków żywieniowych...

Dietetyk czy trener osobisty może nam oczywiście zaproponować jakieś formy suplementacji i nie ma w tym nic złego – jednakże musi się to odbywać na jasnych zasadach i w oparciu o kompletną wiedzę prowadzącego na ten temat. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym „modnym” ostatnio zawodzie możemy spotkać bardzo młode osoby o niewielkich kwalifikacjach i jeszcze mniejszym doświadczeniu – możemy sami sprowadzić na siebie kłopoty.

Jeśli zaś chodzi o suplementy, herbatki ziołowe i inne specyfiki na odchudzanie… No cóż część z nich rzeczywiście działa na krótszą, a czasami nieco dłuższą metę. To temat na odrębny artykuł, (który pewnie niedługo pojawi się na mojej stronie). Nigdy jednak nie należy się spodziewać cudów stosując tylko dodatkowe środki doraźne. Z takimi wspomagaczami kojarzy mi się zwykle określenie „dieta”, którego osobiście nie lubię. Oznacza ono bowiem określone ramy czasowe – „pij naszą herbatkę przez trzy miesiące, jedz jakieś tam produkty to będziesz szczupła”… A co po trzech miesiącach?

Profesjonalny trener osobisty nigdy nie zaproponuje Ci diety. Zaproponuje stałą zmianę nawyków żywieniowych – tak byś nie poczuła/poczuł zmiany jakościowej życia oraz taką formę aktywności fizycznej, która wejdzie Ci w krew i stanie się częścią Twojej codzienności, wzbogacającej każdy dzień i przynoszącej osobistą satysfakcję. I takie działanie przyniesie spodziewany efekt - na stałe.

Margaretta Białas

comments powered by Disqus

Umów się na konsultację

margaretta białas

Dowiedz się jak powinna wyglądać Twoja codzienna dieta oraz jaką aktywność powinnaś podjąć by zbudować wymarzoną sylwetkę.

Umów się na pierwszą konsultację!

Formularz kontaktowy

: 15 + 7 =

Zdążyć przed ślubem

Zbuduj wymarzoną sylwetkę na Wasz wyjątkowy dzień!

Oferta dla par

Etapy pracy ze mną

Jak wygląda współpraca z trenerem - od pierwszego spotkania po treningi?

Przeczytasz po tym linkiem :)

Kontakt ze mną

Masz do mnie pytania? Chcesz umówić się na pierwszą konsultację?

Skorzystaj z poniższych danych kontaktowych:
margaretta białas

W ciągu dnia często prowadzę zajęcia - jeśli nie odbiorę telefonu,

proszę zostawić wiadomość sms lub email.

Margaretta Białas, ŁódźCopyright © 2013 Margaretta Białas, Projekt i wykonanie: Adam.J.

Umów się na konsultację dietetyczną!

tel: 504 182 662 | email:

Margaretta Białas, trener i dietetyk. Łódź

Witaj! Nasza strona używa cookies - możesz wyłączyć zapisywanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.